Novinky
Změny ve způsobu dopravy

Vážení zákazníci,   vzhledem k úpravám ceníku České pošty platného od 1. 2. 2017 jsme i my museli upravit ceny poštovného i dobírečného. Dobro zprávou na druhou stranu je, že můžete opět...

více
PF 2017

Vážené zákaznice, vážení zákazníci,   dovolujeme si Vám touto formou popřát mnoho zdraví a štěstí v roce 2017 a zároveň Vám děkujeme za přízeň, kterou nám zachováváte!   Užívejte si nejkrásnější roky Vašeho života...

více
Výrobci / značky

Rýma, kašel, nachlazení

Úvod Články a doporučení Rýma, kašel, nachlazení

Především koncem zimy a v předjaří bývá naše tělo vlivem chladného počasí, nedostatku slunečního svitu a kvalitní výživy více oslabeno a může podlehnout viróze. Následkem bývá rýma, kašel nebo i chřipka.

Mnoho lidí léčí tato onemocnění vysokými dávkami Paralenu, Coldraxem a podobnými přípravky a současně se věnují svým každodenním aktivitám. Tzv. "přecházení nemoci" je ale, jak většina z nás ví, velmi nevhodné: znesnaďujeme tělu vypořádat se s nemocí a kromě toho také sami sobě bráníme zachytit signál, který nám nemoc vyslala, prožít její poselství a vhodně na ně zareagovat.

Chceme-li nemoc pojmout jako informaci o stavu našeho těla, duše a ducha, je k tomu třeba čas: zastavit se, naslouchat, přemýšlet a cítit. Bohužel – čas je dnes to, co se cení především, a lidé ho chtějí věnovat spíše práci, rodině, povinnostem, zábavě. Domnívám se ale, že ani čas strávený s nemocí nemusí být "špatná investice": umožní nám přijít k sobě blíž a pracovat na svém osobním růstu.

Právě čas strávený se sebou sama a přeladění člověka mohou být těmi hlavními "účinnými látkami", které tělu pomohou se s nemocí vypořádat – ostatně byly to také naše myšlenky, pocity, a postoje, které vznik nemoci umožnily. Léky, čaje, masti, inhalace a jiné přípravky a procedury už "jen" pomáhají zbavit se doprovodných příznaků jako je kašel, rýma, horečka, únava anebo je zmírnit. Určitě je možné použít k tomu léky s obsahem paracetamolu – ovšem s tím rizikem, že lék natolik potlačí příznaky, že si jich přestaneme všímat a děláme "jako by nic", což je přesný opak toho, co od nás nemoc očekává. Pro člověka, který si chce "dovolit být nemocný" – tzn. na nějaký čas se vzdát moci nad světem - je tedy vhodnější trochu jiný přístup.

V následujících odstavcích se budu věnovat přípravkům, které mohou v nemoci posílit organismus, očistit ho a zmírnit průvodní příznaky. Přípravky pocházejí z receptur Ingeborg Stadelmann a obsahují čistě přírodní éterické oleje, mastné oleje a tuky, takže nezatěžují organismus žádnými přídatnými chemickými látkami. Výhodou je, že směsi obsahují tradiční i méně obvyklé bylinné složky na kašel a nachlazení, a tak mohou působit komplexně a podle toho, co tělo zrovna potřebuje: na uklidnění dráždivého kašle i pro podporu vykašlávání apod. Některé přípravky lze používat i v péči o těhotné ženy, kojence a děti (více informací najdete u jednotlivých přípravků).

 

Nejlépe je začít s léčbou co nejdříve, jakmile člověk pocítí první příznaky nemoci. Vnímavost k vlastnímu tělu je důležitá. Při pocitech rozlámaného těla a zimomřivosti požádejte někoho, aby vám udělal jemnou masáž zad, případně si připravte horkou lázeň. Lze k tomu použít např. Olej při nachlazení zahřívající, který je třeba pro účely masáže rozmíchat v nosném oleji (nap. mandlový, olivovoý apod.) nebo pro účely koupele v medu, smetaně či soli z Mrtvého moře - dávkování viz tabulka na konci článku. Případně se hodí již hotový Olej s tymiánem a andělikou, Koupel s tymiánem a myrtou, Hojivá koupel se santalovým dřevem.

Rýmu a bolení v krku lze ošetřit Balzámem s andělikou lékařskou, případně přípravkem Utišovač bolesti v krku. Kdo upřednostňuje inhalace, může zkusit buď parní lázeň anebo aromalampu s několika kapkami čistého Oleje při nachlazení. Kromě "zahřívající" varianty existuje také Olej při nachlazení uvolňující, který ovšem lze použít pouze pro dospělé. Vyznavači reflexních masáží mohou zkusit Olej s tymiánem a benzoe k bodovým masážím reflexních plošek na chodidlech.

Na kašel je vhodný Balzám s tymiánem a myrtou – dostupná je verze pro děti a kojence i pro dospělé. Pro zvýšení účinku doporučujeme aplikovat tyto přípravky formou zábalů. Přípravu zábalů usnadní pomůcky od firmy Wickel, dobře ale poslouží i bavlněný či lněný šátek a vlněný šál.

Pokud uvedené procedury doplníte ještě popíjením teplého čaje, např. Bezový čaj s lipovými květy, poskytnete tělu vitamíny a potřebné tekutiny, důležité k pročištění těla, a léčivými účinky bylin podpoříte např. snížení horečky a uvolnění hlenu.

 

Přejeme vám hodně zdraví a s nadcházejícím jarem mnoho nových sil do života:-)

Copyright 2014 - 2019 © devaterokviti.com